Our Schools, Teachers & Volunteers

A Thank You to Schools, Teachers, Volunteers

2018 Outstanding Mock Trial Schools, Teachers, & Advisors

American Fork Junior High School, Claudia Dorsey•
Blessed Sacrament, Linda Reich
Centennial Middle School (3 Teams), Riley Hanni
Central Davis Junior High School (2 Teams),  Shelbi Nelson
DaVinci Academy, Fred Donaldson
Dual Immersion Academy, Dezirae Pauga
Hillcrest High School (3 Teams), Dr. Cheryl A. Snedon
Integritas (3 Teams), Suzanne Christensen
Invictus High School, Ruth Ann Lingwall
J. E. Cosgriff Memorial Catholic School, Martina Gehrig
Judge Memorial Catholic High School (2 Teams), Matthew Vanderiaan
Lakeridge Junior High School, Donnell Willey
Layton High School (2 Teams), Nikki Weekes
Legacy Junior High School, Amy Tauraa
Lehi Junior High School, Tamara Ericksen
Lumen Scholar Institute (2 Teams), Chris Jones
Midvale Middle School, Christiana Forbush
Mountain View High School (2 Teams), David Carpenter
North Davis Preparatory Academy (2 Teams), Tonya Andiarena
Orem High School, Demarie Long
Paradigm High School (2 teams), Maren Christensen
Reid School, Kathleen Barlow
Saint John the Baptist Middle School (2 Teams), Cheryl Phelps
Salt Lake Valley Home Schoolers, Charlotte McKenzie
Skyline High School, Timothy Henry
Skyridge High School, Rachel Billings
South Summit High School, Sterling Draper
Stansbury High School, Chad Jensen
Syracuse High School, Riley Davis
Syracuse Junior High School, Michele Swenson
Themis High School, Jaime Watters
Tooele High School (2 Teams), Patrick Ciervo
Tooele Junior High School (2 Teams), Patrick Ciervo
Utah County High School (2 teams), Katrina Kennedy
Wasatch High School, Ashley Painter
West High School (4 Teams), Jacob Taber
Woods Cross High School (2 Teams), Brooke Gregg

2018 Incredible Mock Trial Volunteers

Abigail Brammer
Abigail Mangrane
Albert Pranno
Alez Cooper
Alex Leeman
Alex Vandiver
Alyssa Beard
Alyssa Miller
Ann Boyle
Annie Keller
Brad Anderson
Brad Blanchard
Brian Oolinder
Brian Flach
BYU Law School
C. Richard Henriksen
Cara Dunkelman
Carie Valentin
Chris Wharton
Clint Heiner
Cristian West
Christine Eggert
Clayton Preece
Clinton Brimhall
Commissioner Anthony Ferdon
Darren Struble
Dawn Emery
Deborah Mendez
Ed Wall
Edward Brass
Elena Todorova
Geene Arata
Gina Dalton
Gregory Gunn
Gregory Hoole
Gregory Marsh
Hon. Augustus Chin
Hon. Clay Stucki
Hon. Diane Hagen
Hon. Julie Lund
Hon. Kim Hornak
Hon. Laura
Hon. Paul Farr
Hon. Paul Parker
Jacob Cabrinha
Jacob Smith
Jenica Maxwell
Johanthan Jemming
John A. Anderson
John Fay
John Lund
John Mejo
Joseph Barrett
Joshua D. Egan
Joshua Dunyon
Joshua Gigger
Josie Hall
Julie Sagers
Kate Conyers
Kathryn Bleazard
Kathy Nester
Katie Okelberry
Keil Myers
Kim Cordova
Kristin Jacobs
Kristina Kindl
Kristine Johnson
Kristy Brown
Kyle Kaiser
Kyle Witherspoon
Larissa Lee
Laura Hadley
Lauralyn Eberting
Leo Cahoon
Lindsay Brockstein
Maren Laurence
Maria Mooers-Putzer
Marissa Sewards
Mark Andrus
Mark Gaylord
Matt Warner
Matthew Ball
Matthew Howell
Melissa Flores
Michael Harmond
Michael Lowe
Michael Petrogeorge
Michael Tita
Michelle Oldroyd
Norman Barnes
Paul Amann
Paul Jones
Perrin Love
Phillip Ferguson
Rebecca Rockwell
Robert Brennan
Roberto Culas
Ryan Gregerson
Sam Knight
Sarah Perkins
Scott Brown
Shawn Smaith
Shawn Welch
Shykell Leadford
Spencer DuShane
Stacie Simpson
Steve Green
Steven Gibbon
Steven Grayson
Steven Paul
Steven Ward
Steward Harman
Suchada Bazzelle
Susan Burke
T. Richard Davis
Tina Haatch
Todd Olsen
Tony Graf
Wendy Brown
Wendy Vawdrey
Zachary Myers
Zuhal Hameidi

2018 Outstanding We the People Volunteers

Jennilyn Young
Alan Hawkins
Becky Richter
Claire Kirkland
Matt Logan
James Norton
William Shields
Emily Glende
Michelle Oldroyd
Bruce Baird
Laurie Hofmann
Hon. Lynn Davis
Hon. Augustus Chin
Bill Spence
Merrill Johnson
Megan Bunker
Gemma Young
Shera Taylor
Jill Taylor
Barbara Maudsley
Michelle Martin
Andrea Thompson
Meyia Baird
Tessa Christensen
Aimee Fox
Kylie Funk
Matthew Page
Lexi Goates
Greg Hawkins
Wendy Rex Atzet
Krista Thornock
Robert Augstin